NSK 6205DDU
Description of NSK 6205DDU
NSK 6205DDU is a steel cage Deep groove ball bearing with Inside Diameter: 25mm Outside Diameter: 52mm Thickness: 15mm Weight:0.12KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NSK 6205DDU with stocks for years,welcome to contact us for details about this Deep groove ball bearing.
Technical Data of NSK 6205DDU
| Bearing Part |
NSK 6205DDU |
| Bearing type: | Deep groove ball bearing |
| Seal type: | double rubber seals |
| Cage type | steel cage |
| Dimension: | 25x52x15mm |
| Bore / d (mm) | 25mm |
| O.D/D(mm) | 52mm |
| Width/T(mm) | 15mm |
| Weight(kg) | 0.12kg |
| Brand: | NSK |
| Origin | JAPAN |
How to buy NSK 6205DDU from us? or need some other NSK Deep groove ball bearing? just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .
Views: 104

WhatsApp us