NTN 6002ZZ
Description of NTN 6002ZZ
NTN 6002ZZ is a steel cage Deep groove ball bearing with Inside Diameter: 15mm Outside Diameter: 32mm Thickness: 9mm Weight:0.03KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NTN 6002ZZ with stocks for years,welcome to contact us for details about this Deep groove ball bearing.
Technical Data of NTN 6002ZZ
| Bearing Part |
NTN 6002ZZ |
| Bearing type: | Deep groove ball bearing |
| Seal type: | Double metal seals |
| Cage type | steel cage |
| Dimension: | 15x32x9mm |
| Bore / d (mm) | 15mm |
| O.D/D(mm) | 32mm |
| Width/T(mm) | 9mm |
| Weight(kg) | 0.03kg |
| Brand: | NTN |
| Origin | JAPAN |
How to buy NTN 6002ZZ from us? or need some other NTN Deep groove ball bearing? just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .
Views: 114

WhatsApp us