NSK NN3009TBKRCC0P4
Description of NSK NN3009TBKRCC0P4
NSK NN3009TBKRCC0P4 is a Nylon fiber Cylindrical roller bearing with Inside Diameter: 45mm Outside Diameter: 75mm Thickness: 46mm Weight:0.8KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NSK NN3009TBKRCC0P4 with stocks for years,welcome to contact us for details about this Cylindrical roller bearing.
Technical Data of NSK NN3009TBKRCC0P4
| Bearing Part |
NSK NN3009TBKRCC0P4 |
| Bearing type: | Cylindrical roller bearing |
| Seal type: | no |
| Cage type | Nylon fiber |
| Dimension: | 45x75x46mm |
| Bore / d (mm) | 45mm |
| O.D/D(mm) | 75mm |
| Width/T(mm) | 46mm |
| Weight(kg) | 0.8kg |
| Brand: | NSK |
| Origin | JAPAN |
How to buy NSK NN3009TBKRCC0P4 from us? or need some other NSK Cylindrical roller bearing? just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .
Views: 136

WhatsApp us