NSK N338M
Description of NSK N338M
NSK N338M is a brass cage Cylindrical roller bearing with Inside Diameter: 190mm Outside Diameter: 400mm Thickness: 78mm Weight:51KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NSK N338M with stocks for years,welcome to contact us for details about this Cylindrical roller bearing.
Technical Data of NSK N338M
| Bearing Part |
NSK N338M |
| Bearing type: | Cylindrical roller bearing |
| Seal type: | no |
| Cage type | brass cage |
| Dimension: | 190x400x78mm |
| Bore / d (mm) | 190mm |
| O.D/D(mm) | 400mm |
| Width/T(mm) | 78mm |
| Weight(kg) | 51kg |
| Brand: | NSK |
| Origin | JAPAN |
How to buy NSK N338M from us? or need some other NSK Cylindrical roller bearing? just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .
Views: 163

WhatsApp us