NTN SC04B25
Description of NTN SC04B25
NTN SC04B25 is a steel cage Deep groove ball bearing with Inside Diameter: 20mm Outside Diameter: 55mm Thickness: 11mm Weight:0.13KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NTN SC04B25 with stocks for years,welcome to contact us for details about this Deep groove ball bearing.
Technical Data of NTN SC04B25
| Bearing Part |
NTN SC04B25 |
| Bearing type: | Deep groove ball bearing |
| Seal type: | open |
| Cage type | steel cage |
| Dimension: | 20x55x11mm |
| Bore / d (mm) | 20mm |
| O.D/D(mm) | 55mm |
| Width/T(mm) | 11mm |
| Weight(kg) | 0.13kg |
| Brand: | NTN |
| Origin | JAPAN |
How to buy NTN SC04B25 from us? or need some other NTN Deep groove ball bearing? just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .
Views: 204



WhatsApp us