NTN 60UZS417T2X-SX
Description of NTN 60UZS417T2X-SX
NTN 60UZS417T2X-SX is a brass cage Eccentric bearing with Inside Diameter: 60mm Outside Diameter: 113mm Thickness: 31mm Weight:1.2KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NTN 60UZS417T2X-SX with stocks for years,welcome to contact us for details about this Eccentric bearing.
Technical Data of NTN 60UZS417T2X-SX
| Bearing Part |
NTN 60UZS417T2X-SX |
| Bearing type: | Eccentric bearing |
| Seal type: | no |
| Cage type | brass cage |
| Dimension: | 60x113x31mm |
| Bore / d (mm) | 60mm |
| O.D/D(mm) | 113mm |
| Width/T(mm) | 31mm |
| Weight(kg) | 1.2kg |
| Brand: | NTN |
| Origin | JAPAN |
How to buy NTN 60UZS417T2X-SX from us? or need some other NTN Eccentric bearing? just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .
Views: 478

WhatsApp us