INA F-213584
Description of INA F-213584
INA F-213584 is a steel cage Angular Contact Ball Bearing with Inside Diameter: 20mm Outside Diameter: 32mm Thickness: 22mm Weight:0.069KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying INA F-213584 with stocks for years,welcome to contact us for details about this Angular Contact Ball Bearing.
Technical Data of INA F-213584
| Bearing Part |
INA F-213584 |
| Bearing type: | Angular Contact Ball Bearing |
| Seal type: | Double seals |
| Cage type | steel cage |
| Dimension: | 20x32x22mm |
| Bore / d (mm) | 20mm |
| O.D/D(mm) | 32mm |
| Width/T(mm) | 22mm |
| Weight(kg) | 0.069kg |
| Brand: | INA |
| Origin | Germany |
How to buy INA F-213584 from us? or need some other INA Angular Contact Ball Bearing? just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .
Views: 267


WhatsApp us