NTN NN3018
Description of NTN NN3018
NTN NN3018 is a Cylindrical roller bearing with Brass cage and N/A,Inside Diameter: 90mm Outside Diameter: 140mm Thickness: 37mm Weight:2.12KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NTN NN3018 with stocks for years,welcome to contact us for details about this Cylindrical roller bearing.
Technical Data of NTN NN3018
| Bearing Part |
NTN NN3018 |
| Bearing type: | Cylindrical roller bearing |
| Seal type: | N/A |
| Cage type | Brass cage |
| Dimension: | 90x140x37mm |
| Bore / d (mm) | 90mm |
| O.D/D(mm) | 140mm |
| Width/T(mm) | 37mm |
| Weight(kg) | 2.12kg |
| Brand: | NTN |
| Origin | Japan |
How to buy NTN NN3018 from us? or need some other NTN Cylindrical roller bearing? just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .

Views: 122
WhatsApp us