NTN NN3016
Description of NTN NN3016
NTN NN3016 is a Cylindrical roller bearing with Brass cage and N/A,Inside Diameter: 80mm Outside Diameter: 125mm Thickness: 34mm Weight:1.53KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NTN NN3016 with stocks for years,welcome to contact us for details about this Cylindrical roller bearing.
Technical Data of NTN NN3016
| Bearing Part |
NTN NN3016 |
| Bearing type: | Cylindrical roller bearing |
| Seal type: | N/A |
| Cage type | Brass cage |
| Dimension: | 80x125x34mm |
| Bore / d (mm) | 80mm |
| O.D/D(mm) | 125mm |
| Width/T(mm) | 34mm |
| Weight(kg) | 1.53kg |
| Brand: | NTN |
| Origin | Japan |
How to buy NTN NN3016 from us? or need some other NTN Cylindrical roller bearing? just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .

Views: 98
WhatsApp us