NTN RN307EM
Description of NTN RN307EM
NTN RN307EM is a Cylindrical roller bearing with Brass cage and N/A,Inside Diameter: 35mm Outside Diameter: 64mm Thickness: 17mm Weight:0.202KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NTN RN307EM with stocks for years,welcome to contact us for details about this Cylindrical roller bearing.
Technical Data of NTN RN307EM
| Bearing Part |
NTN RN307EM |
| Bearing type: | Cylindrical roller bearing |
| Seal type: | N/A |
| Cage type | Brass cage |
| Dimension: | 35x64x17mm |
| Bore / d (mm) | 35mm |
| O.D/D(mm) | 64mm |
| Width/T(mm) | 17mm |
| Weight(kg) | 0.202kg |
| Brand: | NTN |
| Origin | Japan |
How to buy NTN RN307EM from us? or need some other NTN Cylindrical roller bearing? just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .

Views: 121
WhatsApp us