NTN RN205EM
Description of NTN RN205EM
NTN RN205EM is a Cylindrical roller bearing with Brass cage and N/A,Inside Diameter: 25mm Outside Diameter: 46.5mm Thickness: 15mm Weight:0.09KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NTN RN205EM with stocks for years,welcome to contact us for details about this Cylindrical roller bearing.
Technical Data of NTN RN205EM
| Bearing Part |
NTN RN205EM |
| Bearing type: | Cylindrical roller bearing |
| Seal type: | N/A |
| Cage type | Brass cage |
| Dimension: | 25×46.5x15mm |
| Bore / d (mm) | 25mm |
| O.D/D(mm) | 46.5mm |
| Width/T(mm) | 15mm |
| Weight(kg) | 0.09kg |
| Brand: | NTN |
| Origin | Japan |
How to buy NTN RN205EM from us? or need some other NTN Cylindrical roller bearing? just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .

Views: 109
WhatsApp us